banner610

banner609

Gülizar Biçer Karaca: “İşsizlik Ödeneğinden Kaç Kişi Yararlanmaya Başladı?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de ve tüm Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve işsizlik ödeneğine başvuran kişi sayısı için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bilgi edinme başvurusunda bulundu.

EKONOMİ 02.04.2020, 14:59 Kahraman Kahraman
Gülizar Biçer Karaca: “İşsizlik Ödeneğinden Kaç Kişi Yararlanmaya Başladı?”
banner858
banner931

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Çin’den tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını ile ilgili olarak başta Denizli olmak üzere tüm Türkiye’de vatandaşların ciddi ekonomik zorlukla karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Karaca, “Korona salgını öncesinde vatandaşlarımız işsizlik ve ekonomik krizle mücadele etmeye çalışıyordu. Korona virüsü ülkemizde görülmeye başlandığından beri vatandaşlarımız daha derin bir ekonomik yük ile karşı karşıya kaldı” dedi.

“DEVLET, HİÇBİR VATANDAŞINI MAĞDUR ETMEMELİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Korona salgını ile mücadelenin başladığı 15 Mart 2020 tarihinden beri işsiz kalan vatandaşlarımızın sayısı açıklanmıyor. Kaç kişi işsizlik ödeneğine başvurdu? Başvuranların kaçı işsizlik ödeneğinden yararlanmaya başladı? Bunlar cevap verilmesi gereken ciddi sorulardır. Bakanlık bu sayıyı kamuoyu ile paylaşmalı ve bu süreçte işsiz kalan vatandaşlarımız için acil önlemler almalı. Devlet, sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmeli ve hiçbir vatandaşını mağdur etmemelidir” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)