Halkbank 6 Ay Geri Ödemesiz Para Dağıtacak

Halkbank, koronavirüs salgını kapsamında yeni destek paketi açıkladı. Oda üyesi ve satış hasılatı 3 milyon TL ile sınırlı olan şahıs işletmelerine yıllık yüzde 7,5 faizle 6 ay ödemesiz kredi verilecek.

EKONOMİ 28.04.2020, 19:11
Halkbank 6 Ay Geri Ödemesiz Para Dağıtacak
banner858

Halkbank’tan şahıs işletmelerine müjde geldi. Oda üyesi ve satış hasılatı 3 milyon TL ile sınırlı olan şahıs işletmelerine yıllık yüzde 7,5 faizle 6 ay ödemesiz kredi verilecek. Açıklamada, “Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen koronavirüs ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında 'İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi' oluşturulmuştur” denildi. Başvurular sadece halkbank.com.tr veya halkbankkobi.com.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

Krediden yararlanacak şahıs firması için aranan şartlar;

1- Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları'na kayıtlı olması,

2- Kesinleşmiş son yıl mali cirosunun 3.000.000 TL'yi aşmaması,

3- İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması,

4-Bankamız Esnaf Destek Paketi'nden faydalanmamış olması,

5- İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması ön koşullarını taşıması gerekmektedir."

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir