banner609

Şahin Tin: “Prangalarımızı Kırdık”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, MÜSİAD Denizli Şubesinin düzenlediği toplantıya katıldı. Şahin Tin; “Güçlü Türkiye yolculuğunda çok badireler atlattık, nice zorluklara göğüs gerdik. Türkiye özgürleşsin, prangalarını kırsın diye hep mücadele ettik. Çok şükür bugün bunu başardık” dedi.

EKONOMİ 08.09.2020, 19:30 Kahraman Kahraman
Şahin Tin: “Prangalarımızı Kırdık”
banner858

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, MÜSİAD Denizli Şubesinin düzenlediği toplantıya katıldı. MÜSİAD Şube merkezinde düzenlenen toplantıya Başkan Mehmet Akgün, yönetim kurulu ve üyelerinin yanı sıra AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz de katıldı. Toplantıda konuşan Milletvekili Şahin Tin, MÜSİAD’ın kuruluşunda taşıdıkları ruhu ve heyecanı aynen koruyarak çalışmalarını sürdüklerinin belirtti.

“İLK GÜNKÜ HEYECANLA ÇALIŞIYORUZ”

“Heyecanımızdan ve azmimizden hiçbir şey kaybetmedik” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Erdem, yüksek ahlak ve güven temelinde yükselen bir iş dünyası tasavvuruyla 1990 yılında İstanbul’da kurularak önce Türkiye sathına daha sonra da dünyanın dört bir yanında açılan dış temsilciliklerle filizlenip yeşeren MÜSİAD, güçlü bir sivil toplum örgütüdür. Böylesi nadide bir sivil toplum kuruluşunun temellerini atarken görev almak, kurucuları arasında yer almak şahsım için ayrı bir gurur ve onur vesilesidir. Kurulduğumuz günden buyana nice zorluklar yaşadık. Bugünlere kolay gelmedik. Mücadeleler verdik. 28 Şubat gibi karanlık bir süreci en ağır yaşayan ve iliklerine kadar hisseden STK’ların başında geliyoruz. Genel Başkanlarımızın ve şahsımın da aralarında bulunduğu MÜSİAD yöneticilerimiz o dönmelerde DGM’lerde yargılandı. Ancak yılmadık, daha çok gayret ettik ve böylesi aydınlık ve güzel günlere kavuştuk” dedi.

“BU BİR MEDENİYET DAVASIDIR”

“MÜSİAD’ın temel gayesi medeniyet davamızı geleceğe daha güçlü taşımaktır” diyen Milletvekili Şahin Tin; “MÜSİAD’ın davası bir medeniyet davasıdır. Memleket davasıdır. Türkiye’yi kalkındırma, özgürleştirme, prangalarını kırıp dünyanın her yerinden parmakla gösterilen örnek ve lider bir Türkiye hayalini gerçeğe dönüştürme davasıdır. Bu yolculukta çok badireler atlattık, nice zorluklara göğüs gerdik. Türkiye özgürleşsin, prangalarını kırsın diye hep mücadele ettik. Çok şükür bugün bunu başardık. Bugün artık Türkiye her alanda özgür, büyüyen ve kalkınan güçlü bir Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerliyor. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete, savunmadan, sanayiye, ekonomiden teknolojiye hemen her alanda devrim niteliğinde adımlar attık. Türkiye’nin hak ettiği en üst seviyeye doğru koşar adım ilerlemesi ve hedeflerine ulaşması için önemli başarılar elde ettik ve Türkiye’yi müreffeh bir ülke konumuna taşıdık. Gün geldi zulüm gördük mazlum olduk. Ancak asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz de” dedi.

“TÜRKİYE’NİN YARINLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Türkiye’nin geleceği için çalışan herkesin yanında olduklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “MÜSİAD’ın bilim ve teknoloji alanında ortaya koyduğu projeleri ve hamleleri bizleri ziyadesiyle heyecanlandırıyor, göğsümüzü kabartıyor. Uzun yıllardan beri şahsımın da hayali olan bilim merkezi projesinin temellerinin atılmış olması son derece sevindirici. İnşallah bu hayalimize de kavuşacağız. Şehrimize MÜSİAD’ın öncülüğünde bilim merkezi kazandırılmasını bizler de destekliyoruz. Aşkla şevkle ve azimle yürüyene yol dayanmaz. Bizler bu anlayışla daha çok çalışarak, birlikte yol alarak hedeflerimize ve hayallerimize sırasıyla kavuşacağız. Böylelikle her alanda milletimizin yolunu ve geleceğini aydınlatan projelerle yarınlarımızı başarıyla inşa ediyoruz” dedi.

“BU KUTLU YOLDA GAYRET EDENLERE MÜTEŞEKKİRİZ”

“İlimde, fende, sanayide ve teknolojide daha iyi noktalara gelmemiz gerekiyor” diyen Milletvekili Şahin Tin;  “Milli ve manevi değerlerimizden güç alan, gelecek nesillere ilham veren bu kutlu çatı altında daima hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Sanayimizi daha da güçlendireceğiz. Teknolojimizi yenileyip daha iyi ürünler üreteceğiz. Dünyaya en iyi markalarla kaliteli ürünler sunmanın, ticaretimizi, ihracatımızı en yüksek seviyelere ulaştırmanın gayretinden asla taviz vermeyeceğiz. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına rağmen ulusal mücadelemizden vazgeçmeden, oluşan bu sıkıntılı süreci de fırsata çevireceğiz. Bu kutlu yolculukta Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden ayrılmayan bizlerle yol alan, bizlere destek olan elini taşın altına koyan, özveriyle gayret eden herkese müteşekkiriz” dedi.

“NESİLLERİMİZE YOL TAYİN EDİYOR”

MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Akgün ise toplantıda yaptığı konuşmasında Milletvekili Şahin Tin’in ziyaretinden ve toplantılarına katılımından duydukları memnuniyeti ifade etti. Başkan Akgün, “MÜSİAD çatısı altında yetişerek bugün ülkemizin ve şehrimizin yönetiminde söz sahibi olan, ticari faaliyetleriyle de nesillerimize yön tayin eden, yol açan MÜSİAD’ımızın eski şube başkanı Milletvekilimiz Şahin Tin’e ilgileri, hassasiyetleri ve gayretleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir