10 Sanıklı Dava Mayıs’a Ertelendi

Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukat yapılanmasına yönelik davada 8'i tutuklu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.

GÜNDEM 15.01.2018, 19:50 08.07.2019, 11:07
10 Sanıklı Dava Mayıs’a Ertelendi
banner930

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Yusuf Yılmaz, Özcan Aksoy, Emre Karcı, Mustafa Maskan, Muhammed İkbal Çil, Müdai Kaplan, Hüdai Kayhan, Muammer Güler, tutuksuz sanıklar E.T. ve K.K ile avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanık Yılmaz, hakkındaki suçlamayı kabul etmedi. Tutuklu sanık Maskan da telefon hattında tespit edilen ''ByLock''un, GSM operatöründeki bir karışıklıktan dolayı olabileceğini ileri sürdü. Duruşmada söz alan diğer sanıklar da tahliyelerini istedi. Mahkeme, tutuklu sanıkların bu durumlarının devamına karar verdi. Duruşma, 8 Mayıs'a ertelendi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ'nün avukat yapılanmasına yönelik soruşturmada 8'i tutuklu 10 sanık hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçlarından dava açılmıştı. DENİZLİ (AA)

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir