365 Bin TL’lik Vurgun Yaptılar

İnternet üzerinden oluşturulan sahte banka siteleriyle dolandırıcılık yaptıkları ve 365 Bin TL suç geliri tespit edilen 7 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı.

GÜNDEM 11.02.2019, 16:55
365 Bin TL’lik Vurgun Yaptılar
banner930

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma dosyası kapsamında internet üzerinden oluşturulan sahte banka siteleri aracılığı ile müştekiler Melih Çelebi, Nuri Ender Arın ve Hakkı Tezcan isimli şahıslar adına kayıtlı bulunan banka ve kredi kart hesapları üzerinden bilgi ve rızaları dışında başka hesaplara 9.130 TL aktarıldığı tespit edildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde olaya karıştıkları tespit edilen 7 şüphelinin Türkiye genelinde benzer birçok suça karıştıkları ve yaklaşık 365 Bin TL’nin suç gelirinin belirlenmesi üzerine Denizli olmak üzere İstanbul, Antalya, Kocaeli, Osmaniye ve Kastamonu’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon neticesinde şüpheliler E.D. Denizli, O.T. ve E.K. İstanbul, Ö.Y. Antalya, Ç.K. Kocaeli, A.Ç. Osmaniye, Y.S.A. Kastamonu’da yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan ev ve işyeri aramalarında suça konu çok sayıda delile el konuldu. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan; E.D., O.T., E.K., Ö.Y., Ç.K., A.Ç. ve Y.S.A.’nın işlemlerinin tamamlanmasının ardından Nitelikli Dolandırıcılık, Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması suçlarından adliyeye sevk edilecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir