7 Ülkeden Denizli’ye Geldiler

Pamukkale Uluslararası Gençlik ve Eğitim Derneği’nin hazırladığı Avrupa Birliği fonları tarafından desteklenen proje kapsamında 7 ülkeden 35 katılımcı Denizli’de buluşarak Kırsal Kalkınma konusunu ele aldı. Proje ortağı ülkelerden gelen yabancı misafirlere Denizli’deki tarımsal tesisler ile turistik mekanlar da gezdirildi.

GÜNDEM 27.01.2020, 13:10
7 Ülkeden Denizli’ye Geldiler
banner930

Avrupa Birliği Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında, Pamukkale Uluslararası Gençlik ve Eğitim Derneği’nin hazırladığı Kırsal Kalkınma konulu proje kabul edilerek, Avrupa Birliği fonlarından destek aldı.

Proje kapsamında ev sahibi Türkiye’nin yanı sıra, Litvanya, İspanya, Portekiz, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya’dan katılımcıların oluşturduğu toplam 35 kişi, 19-26 Ocak tarihleri arasında, Pamukkale Uyum Otel’de “Kırsal Kalkınma” konulu, eğitim ve oturumlarda fikir alışverişinde bulundu.

Proje kapsamında teknik ve turistik geziler de düzenlendi. Avrupa Birliği hibesi ile kurulan Erarslan Soğuk Hava Deposu tesislerini de ziyaret eden katılımcılar, tesis hakkında bilgiler aldı. Misafir katılımcılar için Pamukkale ve teleferik gezisi de düzenlendi. Proje etkinliklerinin sonunda konuk ülkelerin temsilcileri, Denizli’den ayrıldı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir