Akıllarla Oynayıp Paranın Keyfini Sürüyorlar

Denizli’de kendisini polis olarak tanıtan şahıs, bir vatandaşı 190 bin TL dolandırdı. Paraları aldıktan sonra mağazaya girerek kıyafetlerini ve ayakkabısını değiştiren şahsın, aynı gün Denizli’den ayrılarak Gebze’ye oradan da Şanlurfa’ya geçtiği tespit edildi. Polis ekipleri tarafından Şanlıurfa’da yakalanan şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNDEM 26.01.2021, 14:44
Akıllarla Oynayıp Paranın Keyfini Sürüyorlar
banner858

Denizli’de kendisini polis-asker ve savcı olarak tanıtıp, telefonla ulaştıkları kişileri kandırmak suretiyle paralarını dolandırmak isteyen şahıslara yönelik çalışmalar devam ediyor. Kendisini polis olarak tanıtan şahıs, “Denizli’de yaklaşık 30 kişinin sahte kimlikle işlemler yaptığını ve bunları yakalamaya çalıştıklarını” söyleyerek bir vatandaşı tuzağa düşürdü. Vatandaştan banka da bulunan paralarını çekerek ikametlerine gelen polise vermelerini daha sonra paralarını tekrar kendilerine teslim edeceklerini öne süren şahıs 190 bin TL parayı aldı.

Olayla ilgili olarak çevrede bulunan birçok iş yerine ait kamera ve mobese kamera kayıtlarının incelenmesi neticesinde şüphelinin kimliği tespit edildi. Olaydan sonra bir mağazaya girerek kıyafetlerini ve ayakkabısını değiştirdiği anlaşılan şahıs, aynı gün Denizli’den ayrılarak Gebze’ye gittiği oradan da Şanlıurfa’ya geçtiği tespit edildi. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar sonucu şüpheli şahıs yakalandı. Zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir