Başak Kablan, ‘Bi Kahve Sohbeti’ne Konuk Oldu

Pamukkale Üniversitesi Ateş Böceği Topluluğu’nun yeni formatı olan ‘Bi Kahve Sohbeti’nin konuğu Youtuber-Yazar Başak Kablan oldu.

GÜNDEM 23.10.2018, 15:19 23.10.2018, 15:39
Başak Kablan, ‘Bi Kahve Sohbeti’ne Konuk Oldu
banner930

Ateş Böceği Topluluğu’nun ‘Bi Kahve Sohbeti’ organizasyonu ile Pamukkale Üniversitesi’ne gelen Youtuber-Yazar Başak Kablan, yoğun ilgiyle karşılandı. Çeşitli yaş gruplarından büyük bir katılımla Fen Edebiyat Fakültesinde gerçekleşen söyleşi keyifli anlar yaşattı. Benimsediği yaşam tarzı olan minimalizm için, “Annemin yaşadığı hayatın aynısı, yaşadığımın minimalizm olduğunu bilmiyordum. Daha az tüketiyorsun ve neyi daha çok sevdiğine karar veriyorsun.” diyen Kablan, kitabın ve okumanın kendisi için öneminden bahsetti. Kablan, kitap ve okumayı “Birçok insanın kurtuluşu olduğunu düşünüyorum.” sözleriyle tanımladı. Dinleyicilere kitap önerilerinde de bulunan Kablan, yeni çıkardığı kitabı ile ilgili de bilgi verdi. Yeni çıkan kitabı ‘Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam’ için heyecanlı olan Başak Kablan “Kitap yazmak benim için hep vardı. Yazarak yaşamanın, hayatta kalmanın yolunu arıyordum” diye konuştu.

Mottosu “Sevgi paylaştıkça güzel, sevgini paylaş” olan Ateş Böceği Topluluğu hayvan haklarını sormayı da unutmadı. Kablan, hayvan hakları için “Hayvan hakları konusunda hukuken bir eksik var ama insanlar elinden geleni yapıyor. Bence dünyada en umut verici konu hayvan hakları” şeklinde konuştu.

Ateş Böceği Topluluğu söyleşi sırasında kahve ikram etmeyi de ihmal etmedi. Meraklı kitlenin sorularıyla devam eden söyleşide hiçbir soru cevapsız kalmadı. Eğlenceli anlara sahne olan sohbetten sonra Başak Kablan ilk kitabını imzaladı. Uzun imza sırasına giren katılımcılar, kitaplarını imzalattıktan sonra Kablan ile fotoğraf çekildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir