Beyaz Cennete Akın

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'yi 2019 yılının ilk 6 ayında 1 milyon ziyaretçi gezdi. Geçtiğimiz seneye göre artış olduğunu belirten Denizli Turistik Oteller ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen yıl sonuna kadar 3 milyon turist beklediklerini söyledi.

GÜNDEM 04.07.2019, 17:34
Beyaz Cennete Akın
banner930

Beyaz Cennet adıyla tanınan ve Denizli’nin simgesi haline gelen Pamukkale bu yıl turist akınına uğradı. Yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak mekanı haline gelen Pamukkale gerek şifalı suları gerekse travertenleriyle ilgi odağı oldu. Bu ilgi 2019 yılının ilk 6 ayında 1 milyon turist beyaz cenneti görmek için Denizli’ye geldi.

“BEKLENTİMİZ 3 MİLYON TURİST”

Denizli Turistik Oteller ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, yaptığı açıklamada, Pamukkale'deki hareketliliğin gözle görülür şekilde arttığını söyledi. Giriş kapılarından alınan rakamların mutluluk verici olduğunu belirten Şen,"2019 yılının turizm sezonu çok bereketli geçiyor. Bölgemize inanılmaz bir turist hareketliliği yaşanıyor. Yılın ilk 6 ayına baktığımızda beyaz cennete gelen turist sayısı 1 milyonu geçmiş durumda. Geçen yıl aynı dönemde yaklaşık 780 bin ziyaretçi sayımız vardı. Geçen seneye göre yüzde 23'lük bir artış sağlamışız. Yıl sonuna kadar 3 milyon turisti ağırlamak için elimizden geleni yapıyoruz." dedi. Şen, Pamukkale'de gece ışıklandırma çalışması yapmak için Kültür ve Turizm Bakanlığına başvurduklarını, buranın gece ziyaretine açılması halinde bölgeye gelen turist sayısının artacağını kaydetti.

Kaynak: ANADOLU AJANSI (AA)
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir