banner610

banner609

Bir Ay Boyunca Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından Ramazan ayı boyunca fedakarlık yapılması gerektiğini belirterek, ülke genelinde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını uygulanacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandırılacağını ifade etti.

GÜNDEM 29.03.2021, 20:26 29.03.2021, 20:38 Kahraman Kahraman
Bir Ay Boyunca Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Geldi
banner858
banner931

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Yeni koronavirüs risk haritası yayımlandı. Buna göre, Denizli turuncu kategoride yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir. Çok yüksek riskli illeri temsil eden şehirlerimiz 58'e ulaştı. Elimizdeki veriler ışığında şu hususları bugün paylaşma kararı aldık. Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması 21.00-05.00 olarak devam edecek, Kırmızı kategorideki illerde, pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar olarak sürecektir. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın yüzde 50 kapasite şekilde çalışabilecektir. Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerindeki paket servisi devam edecektir” dedi.

RAMAZAN AYINDA HAFTA SONU KISITLAMA UYGULANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir. Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe gibi işletmelere mevcut desteklere ilave olarak bazı katkıları sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek, ayrıca bunlara kişi başı bin 500 lira nakdi ödeme yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)