Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan Sarıkamış Mesajı

22 Aralık 1914 Sarıkamış Harekâtı'nın 106 yıldönümü nedeni ile ilgili basın bildirisi yayınlayan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “106. Yıldönümünde Sarıkamış şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

GÜNDEM 22.12.2020, 12:22
Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan Sarıkamış Mesajı
banner930

22 Aralık 1914 Sarıkamış Harekâtı'nın 106. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “1877-1878' de 93 Harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus Savaşı Osmanlı devletinin yenilgisi ile sonuçlandı. Osmanlı Devleti tarihinin en acı olaylarını Sarıkamış harekâtında yaşamıştır. Hastalık ve soğukla mücadele eden Osmanlı askerlerinin 22 Aralık 1914’te başladıkları harekât 18 gün sürdü ve on binlerce askerimiz şehit oldu" dedi.

Çavuşoğlu Açıklamasında, “22 Aralık 1914 tarihinde 1. Dünya Savaşı sırasında başlayan Sarıkamış Harekatı, en acı olaylardan birine sahne olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu tarafından Ruslara karşı yürütülen harekatta sert iklim koşullarından dolayı on binlerce askerimiz düşman ile karşı karşıya gelemeden donarak can vermiştir. Bu acı olay tarihimize ve kalplerimize derin bir hüzün ile işlendi. Bu vatanın yetiştirdiği, analarının göz nuru evlatlarımız, topraklarımız uğruna canını feda etti. Böyle bir acının tekrar yaşanmamasını yürekten diliyor, Sarıkamış şehitlerimiz nezdinde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için canını feda eden tüm şehitlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir