banner610

banner609

Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan Vali Ali Fuat Atik'e Teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Pamukkale'nin Güzelpınar Mahallesinde yapılmak istenen taşocağına karşı gösterdiği duyarlılıktan dolayı Vali Ali Fuat Atik'e teşekkür etti.

GÜNDEM 01.06.2021, 15:48 Kahraman Kahraman
Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan Vali Ali Fuat Atik'e Teşekkür
banner930
banner931

Aydın-Denizli Otoyolu’nun yapımında kullanılacak dolgu malzemesini çıkarmak için Güzelpınar’ın da içinde bulunduğu ve kekik üretiminin yüzde 90'ının yapıldığı 3 mahalleyi yakından ilgilendiren bölgede taş ocağı açılmasına karar verilmiş, yüklenici firma 'ÇED' gerekli değildir' raporu aldıktan sonra itiraz sürecinin bitmesini beklemeden bölgede çalışmalara başlamıştı.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Vali Ali Fuat Atik'in köylülerle görüşmesinin ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunması ve devam eden çalışmaların durdurulmasının son derece olumlu olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, "Güzelpınar'da açılacak taş ocağının sadece Güzelpınar'ı değil, o bölgede yer alan bütün tarım alanlarını olumsuz etkileyecek ve geçimini kekik ile sağlayan üreticiler üretim yapamaz duruma gelecekti. Türkiye'de üretilen kekiğin yüzde 90'ı bu bölgede üretiliyor. İlk günden beri takipçisi olduğumuz Güzelpınar’da yapılmak istenen taş ocağı tesisleri ile ilgili faaliyetin durdurulması ve makinelerin geri çekilmesi talimatını veren Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e çevreye göstermiş olduğu duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür ederim. Kural tanımadan yapılan bu katliama dur demek için mücadele eden hemşehrilerimizin yanında, her zaman haksızlıkların karşısında durmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir