CHP’den Pandemi Ve Çocuk Kitabı

Cumhuriyet Halk Partisi İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından hazırlanan “Pandemi ve Çocuk” kitabı basıldı.

GÜNDEM 15.02.2021, 11:13
CHP’den Pandemi Ve Çocuk Kitabı
banner858

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından hazırlanan “Pandemi ve Çocuk” kitabı basıldı. CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Pandemi sürecinde çocuklar özgürlükten yoksun bırakıldı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla, Eskişehir Büyükşehir Belediyemiz ev sahipliğinde, 20 Kasım 2020’de çocuk hakları alanında çalışan 26 hak temelli sivil toplum örgütü, platform temsilcileri ve bağımsız uzmanların katılımıyla düzenlediğimiz çevrimiçi toplantıda sunulan görüşler, yapılan tespitler çok kıymetliydi. Çıktıların ‘çocukların üstün yararı’ için çalışan herkese başucu rehberi olması için CHP Çocuk Politikamızı içerecek şekilde kitaplaştırdık. Kitabı hem parti içinde İl Başkanlıklarımıza, belediyelerimize, örgütümüze göndererek çocuk hakları perspektifimizi ortaya koyacağız ve pandemi sürecinde çocukların içinde bulunduğu durumlara dair farkındalığı yükselteceğiz hem de çocuklarla ilgili çalışan kamu otoriteleri dahil olmak üzere hak savunucularına ulaştıracağız” dedi.

Pandemi ve Çocuk kitabında yetişkinler tarafından yaratılan bir dünyada çocuk olarak yaşamanın zorluklarına ve CHP’nin hak temelli çocuk politikasına dair tespit ve öneriler yer alıyor. Eğitime erişim engellerinden depreme, sağlık hakkından engelli çocuklara, çocuk işçiliğinden dezavantajlı gruplara, fırsat eşitsizliğinden cezaevlerindeki çocuklara haklarından yoksun bırakılan çocukların yaşadıkları sorunlar ve alınması gereken önlemler sıralanıyor.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir