DEGİAD Başkanı Urhan’dan; En Etkili Silah Kapanmalar Değil, Aşı!

Denizli Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti. Vaka sayılarının iş dünyasını da etkilediğini ifade eden Urhan, “Şu durumda elimizdeki en etkili silahın kapanmalar değil, aşı olduğu aşikardır” dedi.

GÜNDEM 27.07.2021, 17:19 27.07.2021, 17:21
DEGİAD Başkanı Urhan’dan; En Etkili Silah Kapanmalar Değil, Aşı!
banner858

DEGİAD (Denizli Genç İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan, koronavirüs vaka sayılarının artışa geçmesiyle birlikte aşı zorunluluğunun getirilmesi gerektiğini söyledi.

VAKA SAYILARI ARTIYOR, BU BİLİNEN BİR GERÇEK

Kurban Bayramı dönüşü vaka artışında gözle görür bir artış olduğuna dikkat çeken Başkan Urhan, “ Covid-19 vaka sayıları tüm vatandaşlarımızı olduğu gibi iş dünyasını da endişe içine sokmuştur. Uzun dönem kapanmaların pandeminin sönümlenmesinde kalıcı çözüm olmadığı ve sonrasındaki açılmalar neticesinde vaka sayılarının tekrar arttığı artık bilinen bir gerçektir. Şu durumda elimizdeki en etkili silahın kapanmalar değil, aşı olduğu aşikardır” diye konuştu.

“TÜM VATANDAŞLARI AŞILANMAYA DAVET EDİYORUZ”

Aşısız vatandaşların toplum sağlığını tehdit ettiğini belirten Urhan, “ Son dönemde yaşanan hızlı vaka artışları ile mücadele için ve tekrar bir kapanma yaşamamak için toplu alanlara yönelik aşı kontrolü zorunluluğunun ivedilikle getirilmesi gerekmektedir. Aşısız vatandaşların toplum sağlığını tehdit eder bir şekilde rahat dolaşımına kısıtlama getirilmesi artık bir gerekliliktir. Kişisel hak ve özgürlüklerin ötesinde toplum sağlığını ilgilendiren bu duruma devletimiz acilen tedbir almalı, caydırıcı cezalar ve kısıtlamalar getirmelidir. Başta ABD, İngiltere Fransa, İtalya gibi birçok dünya ülkesinin de benzer kısıtlama ve yaptırımları yürürlüğe aldığını da hatırlatmak gerekir. Yaşanabilecek olası bir yeniden kapanmanın ülke ekonomimiz, toplum psikolojimiz, çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim hayatı açısından da salgın kadar tehlikeli sonuçları olacağı unutulmamalıdır. Aşılanmanın bir sosyal sorumluluk olduğunu, toplum sağlığı için birlikte hareket etmenin gerekliliğini bir kez daha hatırlatır, tüm vatandaşlarımızı bu vesileyle aşılanmaya davet ederiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir