Denizli'den İdlib’e 7 TIR’lık Yardım Konvoyu

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen “Yolumuz İyilik Olsun” kampanyası kapsamında İdlib’e Denizli Müftülüğü tarafından 2 TIR gıda kolisi, 2 TIR un, 1 TIR battaniye ve 2 TIR muhtelif gıda, giyim eşyası ve çocuk eşyasından oluşan 7 TIR yardım malzemesi gönderildi.

GÜNDEM 24.02.2020, 13:25
Denizli'den İdlib’e 7 TIR’lık Yardım Konvoyu
banner858

Delikliçınar Yeni Camii meydanında düzenlenen törene Vali Hasan Karahan,  İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan,  Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili,  TDV Denizli Şube Yönetim Kurulu Üyesi Diyanet İşleri Başkanlığından Emekli Başmüfettiş İbrahim Hatipoğlu, diğer odabaşkan ve temsilcileri, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.  İl Müftüsü Mehmet Aşık, toplanan yardımlarla ilgili bir teşekkür konuşması yaparak, düzenlenen yardım kampanyası hakkında bilgiler verdi. Müftü Aşık, "Başkanlığımız ve Vakfımız tarafından yürütülen ‘Yolun İyilik Olsun’ yardım kampanyasına destek olan Denizlili hayırseverlerimize ve tüm odalar ve borsalara katkılarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Yurt içinde ve yurtdışında bulunan muhtaçlara her zaman yardım eden Denizli halkımızın bu yardım kampanyasında da desteklerini esirgemediğini belirten Müftü Aşık, “Elazığ ve Malatya depreminde ilk yardım elini uzatan Denizli Ticaret Odası ile diğer odalarımız ve hayır severlerimiz oldu.  ‘Yolun İyilik Olsun’ yardım kampanyası kapsamında Denizli Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Sanayi Odası, İhracatçılar Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, MÜSİAD Denizli Şubesi, İlçe Müftülükleri ve değerli hayırsever Denizli halkımızın katkılarıyla 6300 gıda kolisi, 2 TIR un,1 TIR battaniye, 2 TIR insani yardım malzemesini içeren toplam 7 TIR’dan oluşan konvoyu uğurluyoruz" dedi. Konuşmanın ardından yardım tırları dualarla İdlib’e uğurlandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir