Denizli Hava Durumu

Yağışlı havanın etkisi altına giren Denizli’de sıcaklıklar düşerken Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Çarşamba günü 9 ilçe de kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

GÜNDEM 23.03.2021, 09:38 23.03.2021, 09:56
Denizli Hava Durumu
banner858

Denizli güne sağanak yağışla uyandı. Kenti ve bölgeyi etkisi altına alan yağışlarla birlikte sıcaklıklarda ciddi oranda düşüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bügün dahi Çarşamba ve Perşembe günü de yağışlı hava etkili olacak. Bazı ilçelerde sıcaklıklar eksi 5 dereceye kadar düşecek. Çarşamba günü de sağanak yağış etkili olacak. Baklan, Bekilli, Bozkurt, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Kale ve Serinhisar ilçelerinde kar ve karla karışık yağmur etkili olacak. Denizli kent merkezinde hava sıcaklığı en düşük 4 derece, en yüksek 7 derece hissedilecek.

Lapa lapa kar yağacak

Denizli’nin kış sporlarında kalbi olan Denizli Kayak Merkezinde ise kar yağışı bekleniyor. Kayak merkezine tahminlere göre lapa lapa kar yağacak. Perşembe günü ise yağışlar devam edecek. Kent merkezinde hava sıcaklığı en düşük 1 derece, en yüksek 9 derece olacak. Çoğu ilçede ise gündüz 4 derece ilken gece eksi 5 derece olacak. Cuma günü ise bölgede havanın bulutlu olması bekleniyor.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir