banner610

banner609

Denizli İçin Milyonlarca Liralık Uyarı!

Türkiye’nin en büyük ikinci üzüm üreticisi olan ve yılda yaklaşık 500 bin ton rekolteye sahip Denizli’de çiftçiler için çağrı yapıldı.Başta sofralık çekirdeksiz, çekirdekli, kurutmalık ve şaraplık olmak üzere günlerini Denizli’de üzüm yetiştirmeye ve geçimlerini sağlamaya çalışan çiftçilere dolandırılmayın uyarısı geldi. Her yıl tonlarca üzümlerini tüccar kılığı altındaki dolandırıcılara kaptıran üreticiler, milyonlarca liradan oluyordu. Çiftçilere seslenen Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hasat dönemiyle birlikte ürünü satarken dolandırıcılara karşı dikkatli olunmasını isteyerek, “Üzüm satacağınız kişilerin ticari itibarı olmalı. Güvenirliğinin olup olmadığını araştırarak satın” diyerek uyarıda bulundu.

GÜNDEM 18.08.2019, 17:49 18.08.2019, 18:52
Denizli İçin Milyonlarca Liralık Uyarı!
banner930
banner931

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Denizli Valiliği ile 8 Ağustos'ta 6 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Bozkurt ilçesini ziyaret ederek, çiftçilere geçmiş olsun dileklerini sundu. Daha sonra beraberindekilerle birlikte Bayraktar, Sultaniye üzümleriyle meşhur Manisa'nın Sarıgöl ilçesine geçti.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sarıgöl Ziraat Odası uygulama alanındaki çeşitli üzüm türü bağlarını gezen Bayraktar, çalışmaların örnek teşkil ettiğini dile getirdi. Yapılan çalışmalardan övgü ile söz eden Bayraktar, üzüm üreticilerine de dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu. Bayraktar, "Adam eline çekini, senedini alıyor ve üzümlerinize yüksek fiyat biçiyor. Üreticimiz 'Ben iyi fiyatla üzüm sattım' diyerek seviniyorlar ama karşısındaki dolandırıcı çıkıyor. Bu nedenle üzüm satacağınız kişilerin ticari itibarı olmalı. Kişilerin güvenirliğinin olup olmadığını araştırarak üzümlerini satınız" dedi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir