Denizli Önemli Bir Değerini Yitirdi

Batmayan Güneş kitabı dahil birçok roman ve eseri Türk edebiyatına kazandıran Denizlili yazar Mustafa Çetin, 73 yaşında yaşamını yitirdi. Öğretmenlik yaptığı dönemde Denizli’de binlerce genci geleceğe hazırlayan Çetin, geleceğe miras eserleriyle de zihinlerde ve kalplerde yaşamaya devam edecek.

GÜNDEM 12.11.2018, 13:15
Denizli Önemli Bir Değerini Yitirdi
banner858

1946 Yılında Alikurt Köyünde dünyaya gelen yazar Mustafa Çetin, Anadolu’nun birçok kentinde ve Denizli’de Türkçe-Edebiyat öğretmenliği yaptı. Binlerce genci geleceğe hazırlayan Çetin, Batmayan Güneş, İz Bırakanlar, belgesel roman olan Dede’fe, Üveyiğin Çığlığı, yine belgesel roman tadındaki eseri Gümüşdiş, Dodurgalı Ahmet Ali Pehlivan eserleriyle Türk edebiyatına önemli katkılar sundu.

Çetin ülkede örneği tek olan birde esere imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Denizli Aşıklar Bayramı’nda aşıkların atışmalarını, hikayelerini ve şiirlerini bir bir derleyerek bir kitapta topladı. Yazar Çetin’in vefat etmeden önce hazırladığı Sarı Tel isimli şiir kitabı basılmayı bekliyor.

Kansere karşı savaş veren Çetin, 73 yaşında hayata gözlerini yumdu. Denizli’nin önemli bir değeri olan Çetin, Ulu Caminde bugün öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası doğduğu Alikurt Mahallesinde toprağa verildi.

Öğretmenlik yaptığı dönemde Denizli’de binlerce genci geleceğe hazırlayan Çetin, geleceğe miras eserleriyle de zihinlerde ve kalplerde yaşamaya devam edecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir