banner609

Denizli Valiliğinden 23 Nisan Kutlamalarıyla İlgili Karar

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarıyla ilgili karar aldı. Buna göre, koronavirüs salgını nedeniyle il merkezi ve ilçelerde çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek

GÜNDEM 22.04.2021, 12:04 Kahraman Kahraman
Denizli Valiliğinden 23 Nisan Kutlamalarıyla İlgili Karar
banner858

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında koronavirüs tedbirleri hususunda toplandı. İçişleri Bakanlığının “23 Nisan 2021 Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu yazısına istinaden; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmi tatil olan 23 Nisan 2021 Cuma gününün de bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına dahil edildi. Buna göre, 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 26 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında; İçişleri Bakanlığının 14 Nisan 2021 tarihli ve genelgede yer alan “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” geçerli olacak. Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri aralığında açık olacak. Şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar, 23 Nisan 2021 Cuma günü de birebir uygulanacak.

İl merkezi ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek. Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişilerin tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir