banner609

Denizli Valisi Atik Özür Diledi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in koronavirüs tedbirleri kapsamında kent merkezinde yaptığı denetim esnasında bir dönerci esnafıyla yaşadığı ve kameralara yansıyan diyaloğu tepki çekmişti. Olay sonrası yaşanan durumla ilgili basın açıklaması yapan Vali Atik, takındığı üslup dolayısıyla dönerciden özür diledi.

GÜNDEM 18.10.2020, 12:29 18.10.2020, 12:31 Kahraman Kahraman
Denizli Valisi Atik Özür Diledi
banner930

Denizli Valisi Fuat Atik, kentin en kabalalık caddesi olan Gazi Bulvarında,  koronavirüs kapsamında vatandaşlara virüse karşı tedbirli olma çağrısını yinelemek ve esnafın kurallara uygun hareket edip etmediğini kontrol etmek için denetim gerçekleştirmişti. Bu kapsamda, döner satan bir işletmeye giden Vali Atik, kameralarada yansıyan şekliyle de işini yapmaya devam eden dönerci ustasıyla negatif tavır ve  diyaloğu tepki çekmişti.  O anlarda esnafa ‘Dönerci’ diye seslenen eldiven takılmadığı gerekçesiyle de direkt olarak çevresindeki görevlilere tutanak tutup kapatın talimatı veren Atik’in bu görüntüleri sosyal medya ve kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

VALİ’DEN ÖZÜR AÇIKLAMASI

Vali Atik, bugün bir açıklama yaparak girdiği diyalogdaki üslup ve dönerciden şu sözlerle özür diledi; “Kovid-19 mücadele kapsamında bir işletmemizin çalışanıyla yaşanmış olan diyalog herkes gibi beni de üzmüştür. Bugüne kadar birçok denetime katıldık, vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların dertlerini dinledik ve onlarla hemhal olduk. Ülkemizin ve devletimizin salgına karşı nasıl bir mücadele verdiğini uygun bir lisan-ı hal ile izah etmeye çalıştık. Nitekim devlet sorumluluğu da bunu gerektirir. Bahse konu esnafımız ile yaşanan diyalogdaki görüntüler tüm ayrıntılarıyla incelendiğinde, ziyaretim esnasındaki görüntülerin tamamı izlendiğinde, konunun teferruatı ve süreçteki hassasiyetimiz, vatandaşımızın sağlığını koruma anlayışımız daha net anlaşılacaktır. Bundan sonra da salgından korunma kurallarına uyma noktasında davetimizi yinelemeye devam edeceğiz.

Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten şahsımı da üzdü. Bu sebeple vatandaşlarımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum. İşletmemizin vatandaşımıza hizmet vermeye devam edecek ve inşallah yaşanan bu üzücü görüntüyü, işletmemizi ziyaret ederek nezaket ve tevazuuyla telafi edeceğiz. Bizler milletimiz için varız ve bu milletin hizmetkârıyız. Devlet, millet için vardır. Umuyor ve diliyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde daha sakin, daha duyarlı, daha vakur bir duruşla bu süreci hep birlikte atlatacağız. İnanıyorum ki salgınla mücadeleyi milletimiz kazanacak, en kısa sürede bu topraklardan korona virüs illetini hep birlikte yeneceğiz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyorum.”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir