Denizli’de 2 Firma Daha Konkordato İlan Etti

Denizli’de firmaların yada şahısların iflas erteleme olarak da bilinen konkordato talepleri ardı ardına gelmeye devam ediyor. Aslan Turizm ile Pelas Enerji Üretim firmalarını da konkordato taleplerini kabul eden mahkeme, firmalara 3 ay süreli geçici mühlet kararı verdi.

GÜNDEM 02.11.2018, 12:59 02.11.2018, 13:28
Denizli’de 2 Firma Daha Konkordato İlan Etti
banner858

Ülke ekonomisine dışarıdan müdahalelerle başta kur dalgalanması ile başlayan ve ekonomiye yönelik olumsuz girişimlerin etkileri Denizli’de de kendini göstermeye devam ediyor. Son dönemde bu durumdan etkilenen firmaların bazıları ayakta kalmak, sıkıntıları aşarak normal sürece geri dönmek için mahkemeye başvurarak iflas erteleme olarak da bilinen konkordato talepleri gündeme yansıyor. Olumsuz haberlerde geliyor. Bazı firmalar üretimini durdurarak iflasını açıklıyor.

İKİ FİRMADA O SÜRECE DAHİL OLDU

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nin duyurusuna göre Aslan Turizm Fotoğrafçılık Tarım Hayvancılık Ve Su Ürünleri Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi İle Pelas Enerji Üretim Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi ‘nin konkordato talepleri kabul edildi. Firmalara mahkeme 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verdi. Konkordatonun başarıya ulaşmasının mümkün olup olmadığının yakından incelenmesi amacıyla ise mahkeme firmalara 3 kişilik komiser heyeti atadı. Ayrıca alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçe ile Mahkememiz dosyasına itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekleri  ve bu çerçevede Mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri tebliğ edildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir