banner610

banner609

Denizli’de 5 Mahallede Sandık Kuruldu

Denizli’de 5 mahalle de vatandaş bugün sandığa gitti. Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen 5 mahallede vatandaş sandıkta yeni muhtarlarını belirledi.

GÜNDEM 06.06.2021, 20:08 06.06.2021, 22:04 Kahraman Kahraman
Denizli’de 5 Mahallede Sandık Kuruldu
banner930
banner931

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde bugün seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar vermişti. Türkiye genelinde bugün 753 yerde muhtar seçimi gerçekleşti. Denizli’de 5 mahalle de Sarayköy İlçesi Ahmetli ve Bala Mahallelerinde, Pamukkale İlçesi Pamukkale Mahallesinde, Kale İlçesi TOKİ Mahallesinde ve Çameli İlçesi Kalınkoz Mahallesinde muhtar adayları sandıktan çıkabilmek için yarıştı. Mahalle sakinleri kurulan sandıklarda sabah saatlerinde oy kullanmaya başlarken, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı okullarda kolluk kuvvetleri HES kodu sorgulaması yaptı. Seçmenler, sandık kapanış saatine kadar oylarını kullanırken, sonrasında sayım işlemi yapıldı.

YENİ MUHTARLAR SEÇİLDİ

Sandıkların açılması ve oyların sayılmasıyla Denizli’de görev yapacak 5 mahallenin muhtarı da belli oldu. de Sarayköy İlçesi Ahmetli Mahalle Muhtarı Özkan Yalçın, Bala Mahalle Muhtarı ise Mustafa Gülçer oldu. Pamukkale İlçesi Pamukkale Mahalle Muhtarı ise Mahmut Öztürk olurken, Kale İlçesi TOKİ Mahalle Muhtarı ise Yüksel Kaysel olarak belirlendi. Çameli İlçesi Kalınkoz Mahallesinde gerçekleşen muhtarlık seçimlerinde ise mührü Zeynel Meray vatandaşların oylarıyla kazandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir