Denizli’de Balığa Rağbet Büyük

Hamside av yasağının kalkmasına rağmen, ülke genelinde bir haftadır etkili olan fırtına ve soğuk hava hamsi fiyatlarını düşürmedi. Denizli’de hamsi 30 liradan satılıyor. Çupra ve levrekte ise fiyatlar 60 lirayı buluyor. Fiyatlara rağmen koronavirüs salgınında balığa rağbet arttı. Esnaf satışlardan memnun.

GÜNDEM 21.02.2021, 15:41 21.02.2021, 16:41
Denizli’de Balığa Rağbet Büyük
banner930

Ülke genelinde bir haftadır etkili olan soğuk ve kar yağışı ile birlikte denizlerdeki fırtına balık fiyatlarını vurdu. Hamside av yasağının kalkmasına rağmen hava durumu, balık fiyatlarını düşürmedi. Denizli Balık Halinde hamsi ve sardalya 30 lira, alabalık 35 lira, çupra 50 lira, levrek 60 lira, çinekop 100 liradan satılıyor. Denizli halkının hamsi başta olmak üzere çupra, levrek, istavrit ve sardalyayı tercih ettiğini belirten balık hali esnafından Abdullah Alak, “Hamsi yasağı kalktı ama havanın fırtınalı olması nedeniyle fiyatları yükseldi. Hamsi 30 liradan, çinekop 100 liradan satılıyor. Çinekopun fiyatı yüksek ama onun da müdavimleri oluyor. Ocak-şubat aylarıyla birlikte çupra ve levrek daha fazla rağbet görüyor” dedi.  

Koronavirüs salgınının balık satışlarını etkilemediğini belirten Alak, hafta sonu balık satışının devam ettiğini söyledi. Alak, “Pandemiye rağmen işlerimiz daha yükseldi” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir