banner609

Denizli’de Bankada Araba Kuyruğu Oluştu

3 kamu bankasının Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için kredi faizini aylık yüzde 0,49-0,69 aralığına çekmesinin ardından, araba sahibi olmak isteyenlerin kredi taleplerini canlandırdı. Denizli’de araba hayali kuran birçok vatandaş bankalara koşarak, faiz oranlarını araştırıyor. Taşıt kredisi faiz oranlarında yapılan indirimin ile birlikte, Denizli’de otomobil piyasasında hareketlilik yaşanıyor.

GÜNDEM 05.10.2019, 14:56
Denizli’de Bankada Araba Kuyruğu Oluştu
banner930

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank otomotiv için geçtiğimiz günlerde özel taşıt kredisi paketi açıklamıştı. Buna göre Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtlar için kredi faizini aylık yüzde 0,49-0,69 aralığına düşürüldü. Kredi limiti binek araçlar için 50 bin TL-120 bin TL, ticari araçlar için 72 bin TL ile 120 bin TL arasında olacak. Taşıt kredisi hesaplama yapan vatandaşlar araçların fiyat listesini araştırmaya başladı. Mercedes, Ford, Fiat, Toyota, Honda, Renault, Hyundai, İsuzu, Karsan, BMC araç fiyat listesi 1 Ekim-31 Aralık arasında düzenlenecek kampanya için yeniden düzenlendi. Taşıt kredileri hem sıfır hem de ikinci el araçlar için kullanılabilmektedir. Ancak, ikinci el araç için arabanın yaşının maksimum 5 olması gereklidir.

Denizli’de Araba Piyasası Hareketlendi

Denizli’de araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar, banklara akın ederek faiz oranlarını araştırıyor. Taşıt kredisi için başvuru yapan vatandaşlar, kredinin onaylanmasını bekliyor. Taşıt kredisi faiz oranlarında yaşanan büyük indirimin ardından Denizli’de otomobil piyasası da hareketlendi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir