banner610

banner609

Denizli’de Çocuklar Mahalleye Korku Saldı

Denizli’de Hürriyet Mahallesi sakinleri 75. Yıl Parkını bellerinde bıçak, satır gibi kesici aletlerle mesken tutan yaşları 12 ile 16 arasında değişen bir gurup genç nedeniyle tedirginlik yaşıyor. Öyle ki, çocukların parka sakladığı kesici aletleri bulan mahalleli yetkililerden yardım isteyerek, “Ne kendimiz ne de çocuklarımız burada rahat. Bir olay olmasından çok korkuyoruz” diyerek yetkililerden yardım istedi.

GÜNDEM 04.09.2019, 11:33 04.09.2019, 11:46
Denizli’de Çocuklar Mahalleye Korku Saldı
banner858
banner931

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Hürriyet Mahallesinde 1044 sokakta bulanan 75. Yıl Parkında korku hakim. Mahalle sakinleri yaşları 12 ile 16 arasında değişen bir gurup genç yüzünden ne parka girebiliyor, ne de yanında geçebiliyor. Çocukların dahi parkta oynamaz hale geldiği bu durum nedeniyle mahalle duruma tepki gösterdi. Bellerinde satır, bıçak, tahra gibi kesici aletlerle parkta korku salan gençler nedeniyle bir olay olmasından korktuklarını ve neden böyle bir şey yaptıklarını anlamadıklarını belirten mahalle sakinleri, son olarak durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipleri gören çocuklar parktan kaçarken,  Hürriyet Mahalle Muhtarı Mehmet Çakar ile parka giren mahalle sakinleri, parka gizlenmiş bıçak, tahra, satır gibi birçok kesici alet buldu.

YARDIM İSTEDİ

Mahalle Muhtarı Çakar, durumun vahim bir hal aldığını, çocukların kesici aletlerle mahallede korku saldıklarını belirterek, “Görmezden gelinmeyecek kadar olay büyük bir hal aldı. Kesici aletlerle parkta vakit geçiren bu çocuklar nedeniyle mahalle sakinlerimiz parka giremez oldular. Çocuklar bildiğimiz kadarıyla bu mahallede oturmuyorlar. Son olarak da, devriye ekibini gören çocukların kaçmasının ardından parkta bulduğumuz kesici aletleri görünce şaşırdık. Bu durumun son bulması için Emniyet güçlerimizden ve yetkililerimizden yardım bekliyoruz. Yoksa çok daha kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir