Denizli’de ekmek zammı açıklaması

Son zamanlarda bazı şehirlerde ekmek fiyatlarına zam gelirken konuyla ilgili Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban açıklama yaptı. Karadaban, Denizli’de ekmeğe zam gelmeyeceğini söyledi.

GÜNDEM 08.01.2020, 13:32 08.01.2020, 13:38
Denizli’de ekmek zammı açıklaması
banner858

Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, basın toplantısı düzenleyerek ekmek fiyat düzenlenmeleri hakkında bilgi verdi. 2019 yılını değerlendiren Karadaban, “Ülkemizde ve dünyada zor ve sıkıntılı bir yıl oldu. Ticaret savaşları, küresel ekonomide korumacı tedbirlerin devreye girmesini sağladı. Ekonomik politika belirsizlikleri TL’nin, dolar ve diğer para birimleri karşısında ciddi bir değer kaybı ile tüketici fiyatları da arttı. Ancak birlikte çalışarak ve üreterek elde ettiğimiz değerleri bölüşerek tüm güçlüklerin altından kalkabiliriz” dedi.

“MİLLİ DURUŞ SERGİLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ekmeğin ana maddelerine gelen zamların fırıncıları zor durumda bıraktığını söyleyen Karadaban, “Bizim yıllardır titizlikle üzerinde durduğumuz konu sağlıklı, kaliteli ve hijyen kurallarına uygun ucuz ekmeği üretip haklın hizmetine sunmaktır. Vatandaşın temel gıda maddesi olan ekmeği en uygun, ucuz ve sağlıklı bir şekilde nasıl üretebilirizin gayreti içerisindeyiz. Ülkenin durumunu göz önüne alarak ekmek fiyatları hakkında milli duruş sergilemeye devam edeceğiz. Son zamanlarda ekmek fiyatlarına ilişkin yapılan Denizlimiz için geçerli değildir. Denizli’de ekmeğe zam yapılmayacak” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir