banner609

Denizli’de Hata Yapanı Havadan Yakaladılar Cezayı Kestiler

Denizli İl Jandarma Komutanlığı tarafından Çal-Denizli karayolu ve Çivril-Dinar karayolu arasında helikopter ile havadan trafik denetimi yapıldı. Hatalı sollama, şerit izleme kurallarına uymama, yakın takipte bulunma, emniyet kemeri takmama gibi kural ihlali yaptığı tespit edilen araç sürücülerine, polis ekipleri tarafından ceza yazıldı.

GÜNDEM 30.04.2021, 14:36 Kahraman Kahraman
Denizli’de Hata Yapanı Havadan Yakaladılar Cezayı Kestiler
banner858

Denizli İl Jandarma Komutanlığı tarafından, meydana gelen trafik kazaları ile bu kazalarda yaşanan can kayıpları ve yaralanmaların en aza indirilmesi için trafik denetimleri aralıksız devam ediyor. Bugün 10.30-12.30 saatleri arasında Çal-Denizli karayolu ve Çivril-Dinar karayolu üzerinde helikopter ile havadan trafik denetimi yapıldı.

Belirlenen yol güzergâhının üstünde uçuş yapan helikopter içindeki görevliler tarafından hatalı sollama, şerit izleme kurallarına uymama, yakın takipte bulunma, emniyet kemeri takmama gibi kural ihlali yaptığı tespit edilen araçlar, yol üzerinde bulunan trafik ekiplere bildirildi. Araç sürücülerine, cezai işlem uygulandı.

Meydana gelen kazaların analizinde sürücülerin yüzde 91 gibi çok yüksek bir oranda kusurlu olduğunun tespit edildiğini aktaran yetkililer, bu tarz uygulamalar ile sürücüler üzerindeki yakalanma riski duygusunun en üst seviyeye çıkarılması ve sürücü davranışlarının olumlu yönde değiştirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir