Denizli’de Karayollarında 3 Aydır Maaş Alamayan İşçiler Eylem Yaptı

Denizli’de Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 27. Şube Şefliğinde özel bir firmaya bağlı taşeron olarak çalışan yaklaşık 50 işçi, 3 aydır maaş alamadıkları iddiasıyla bugün şube önünde iş bırakma eylemi yaptı.

GÜNDEM 27.01.2020, 10:50 27.01.2020, 10:53
Denizli’de Karayollarında 3 Aydır Maaş Alamayan İşçiler Eylem Yaptı
banner930

Denizli’ de karayolları şefliğinde taşeron olarak çalışan 50 işçi bugün sabah iş bırakma eylemi yaptı. Eylem yapan işçiler adına konuşan İbrahim Türkekul, “Biz Karayolları 27. Bölge Şube Şefliğinde, bir inşaat firması adı altında yüklenici firmaya bağlı olarak çalışan işçileriz. Hepimiz asgari ücretle çalışıyoruz. 2019 yılının kasım ve aralık ayından net maaşlarımız ve şoför ve operatör arkadaşlarımızın maaş farkları ödenmedi. Hepimiz zor durumdayız. Çoğu arkadaşımız tek başına çalışan ve ev kirası olan insanlar. Bunlar bilindik güncel konular, sadece bizim değil ülkenin sorunu bu. Ama bugüne kadar bize bu durumun yansıyalı bir seneyi geçti” dedi.

Bu durumu bugüne kadar şirkete ve karayollarına duyurmaya çalıştıklarını belirten Türkekul, “Bize bir maaşla, bir buçuk maaşla susturmaya çalıştılar. Ancak artık bıçak kemiğe dayandı. Gerçekten bütün arkadaşlarımızın yol ve yemek ücreti karşılanmıyor. Hepimiz cebimizden ödüyoruz. Zaten sadece yol ve yemek ücretimiz 200-250 TL’yi buluyor. Buranın yemekhanesine 1 aylık yemeği borç yazdıran insanlarız. Çay ocağındaki çayı dahi borçla içen insanlarız. Çoğu arkadaşlar maaş yatana kadar yemek yemiyorlar, 1 ya da 2 simitle akşamı etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir