Denizli’de Korona Kısıtlamaları Kalkacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kabine Toplantısı sonrası koronavirüse karşı alınan yeni kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, illerde vaka sayılarına göre kademeli bir şekilde normalleşme adımları atılacağını söyledi. Bu kararın ardından vatandaşlar tarafında illerdeki vaka sayıları merak konusu oldu. Sağlık Bakanlığının yayımladığı verilere göre Denizli, vaka sayısı 100 bin kişide 32.52 rakamıyla ülke genelinde 22. sırada yer aldı. Denizli’nin haftalık hasta sayısı 339 olarak kayıtlara geçti ama bulunduğu süreç Denizli’ye rahatlatacak mı, yerel idare karar verecek.

GÜNDEM 18.02.2021, 12:09
Denizli’de Korona Kısıtlamaları Kalkacak Mı?
banner930

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı. Toplantıda ele alınan konulara dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kabine Toplantımızda güvenlikten sağlığa ülkemizin gündemindeki tüm meseleleri enine boyuna değerlendirdik. Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz ve inşallah gerçekten oldukça yüksek rakamları göreceğimiz bir ay olacaktır. Bu çerçevede illerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre dört gruba ayırarak Mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın illerde vaka sayılarına göre kademeli bir şekilde normalleşme adımları atılacağını açıklamasının ardından vatandaşlar tarafında illerdeki vaka sayıları merak konusu oldu. Sağlık Bakanlığının yayımladığı verilere göre Denizli, vaka sayısı 100 bin kişide 32.52 rakamıyla ülke genelinde 22. sırada yer aldı. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ndeki son nüfus verilere göre, Denizli’de günlük ortalama koronavirüs vaka sayısı 48’le ülke genelinde 52. sıraya yerleşti. Denizli’nin haftalık hasta sayısı 339 olarak kayıtlara geçerken, normalleşme adımları kapsamında yerel idare karar verecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir