Denizli’de Korona Seçimleri İkinci Bir Karara Kadar Durdurdu

Denizli’de koronavirüs nedeniyle bazı STK’lar ve kooperatifler genel kurullarını ve seçimlerini ertelemek durumunda kalmıştı. Olağanüstü toplanan Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, konuyla ilgili aldığı kararı kamuoyuna duyurdu.

GÜNDEM 09.04.2021, 20:01 09.04.2021, 20:16
Denizli’de Korona Seçimleri İkinci Bir Karara Kadar Durdurdu
banner930

Denizli’de koronavirüs vaka sayılarında artış, ülke genelinde olduğu gibi sürüyor. Orta riskli ‘Sarı’ alandan kısa zamanda yüksek riskli ‘Turuncu’ alana geçen Denizli’de, koronavirüs pozitif sayısı da artıyor. Öyle ki, çok yüksek riskli ‘Kırmızı’ alana geçişe ramak kalan Denizli’de, pandemi nedeniyle birçok STK ve kooperatif olağan genel kurullarını ve seçimlerini gerçekleştiremedi.

Olağanüstü toplanan Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, konuyla ilgili süreci de göz önüne alarak aldığı kararı kamuoyuna şu ifadelerle duyurdu, “Kooperatiflerin genel kurul toplantılarının kooperatif ortakları için riski en aza indirmek ve ortaya çıkabilecek zararların önüne geçebilmek ve gelinen aşamada salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla ikinci bir karara kadar ertelenmesi kararı alınmıştır.”

Denizli’de alınan kararla kooperatifler ikinci bir karara kadar seçimlerini gerçekleştiremeyecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir