Denizli’de Makinalı Günler Başlıyor

Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, bu yıl ilk kez uluslararası boyutta gerçekleşecek 9. Bakım Teknolojileri Kongresi’nin 26-28 Eyllü tarihlerinde Denizli’de gerçekleşeceğini duyurdu. Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde 70 bildiri, 19 seminer, 3 kurs ve panelin gerçekleşeceğini belirten Öztürk, bu yıl ki ana temanın ise, “Teknolojik Dönüşüm ve Bakım Mühendisliği” olduğunu söyledi.

GÜNDEM 16.09.2019, 13:18
Denizli’de Makinalı Günler Başlıyor
banner858

Denizli uluslararası boyutta katılımın olacağı önemli bir kongreye daha ev sahipliği yapacak. Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk,  Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi İlyas Haytan Toplantı Salonunda bu yıl ilk kez uluslararası boyutta gerçekleşecek 9. Bakım Teknolojileri Kongresi’nin duyurusunu yaptı. Kongrenin Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde 26-28 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceğini belirten Öztürk, “İlkini 2003 yılında bu yıl ise dokuzuncusu gerçekleşecek kongrenin bir önemi daha var. Bu yıl uluslararası bir kongre olacak. Almanya, İsveç, Fransa gibi birçok ülkeden katılımcı olacak. 70 bildiri, 19 seminer, 3 kurs ve panelin gerçekleşeceğini kongrede 27 adet firmaya ait ürün ve faaliyetleri de sergi salonunda tanıtılacak. Bakım yapılabilirliğin herhangi bir sistemin tasarım aşamasında başladığı varsayımıyla ve mühendislik eğitimi esnasında veya sonrasında bilinçlenmeye yönelik ne tür çalışmalar yapılabileceğinin tartışılmasının gerekli olduğu düşüncesiyle kongrenin ana teması da bu yıl; ‘Teknolojik Dönüşüm ve Bakım Mühendisliği’ olarak belirlendi. Kongremiz çağdaş bilgi ve teknolojinin etkin şekilde tartışıldığı bir platform olma niteliğinin yanı sıra Bakım Mühendisliği meslek Disiplinin gelişmesi, kurumsallaşması yönünde çalışmalara da ivme kazandıracaktır. Yeni teknolojiler ve uygulamalar konusundaki çalışmaların sunulacağı kongremizin, teknolojik yeniliklerin ve çağdaş uygulamaların ülkemize kazandırılması yönünde çok önemli bir etkinlik olacağı inancındayız” diye konuştu.

Kongreye Denizli’de PAÜ, odalar, belediyeler ve çeşitli üniversitelerin katkılarıyla yaptıklarını belirten Öztürk, desteklerinden dolayı hepsine de teşekkür etti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir