Denizli’de Öğrenciye Okulda Darp İddiası

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, Denizli Atatürk Ortaokulu öğrencisinin müdür yardımcısı tarafından darp edildiği iddiaları üzerine idari soruşturma başlatıldı. Çocuğun halini gören annenin olayı adli boyuta taşımasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı. Anne Hamiyet K., sosyal medya hesabında da çocuğunun halini paylaşarak duruma isyan etti.

GÜNDEM 19.10.2018, 09:39
Denizli’de Öğrenciye Okulda Darp İddiası
banner930

Darp edildiği öne sürülen öğrencinin annesi Hamiyet K, ortaokul 8. sınıfa giden oğlu K.K'nin (14) salı günü koridorda arkadaşlarıyla oynarken nöbetçi öğretmen tarafından arkadaşı S.K. ile müdür yardımcısı A.Y'nin odasına götürüldüğünü anlattı.

Müdür yardımcısı A.Y'nin öğrencilerin ensesine kalın kağıtla vurduğunu ileri süren anne Hamiyet K, şu iddialarda bulundu: "Müdür yardımcısı, daha sonra kemeri oğlumun boynuna dolayıp sıkmış, başını duvara vurmuş. Oğlum okul çıkışı eve geldiğinde durumu öğrendim. Oğlumla okula gidip müdür yardımcısı A.Y. ile görüştüğümde çok asabi şekilde cevap verdi. Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğüne gidip kendisinden şikayetçi oldum. Kemerden dolayı boynu ve ensesi tahriş olan oğluma darp raporu aldım” dedi.

KAMERALAR İNCELENİYOR

Şikayet üzerine Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri, öğrenciler K.K. ve S.K'nin ifadelerine başvurduktan sonra okulun güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

Çocukların koridorda oynarken ellerindeki kemerlerle birbirlerine vurduklarının görüntülerde yer aldığı ancak müdür yardımcısının odasından herhangi bir görüntü bulunmadığı öğrenildi.

Öte yandan, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün konuyla ilgili idari soruşturma başlatarak müfettiş görevlendirdiği belirtildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir