Denizli’de Tekstil Firması Konkordato İlan Etti

Denizli’de tekstil firmalarından birisi olan Moda Ev Tesktil Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, konkordato ilan etti. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, firmanın talebini kabul ederek 3 ay süre ile firmaya Konkordato uygulanmasını onadı.

GÜNDEM 09.10.2018, 18:45
Denizli’de Tekstil Firması Konkordato İlan Etti
banner930

Denizli’de yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir firma daha konkordato ilan etti. Denizli’de tekstil sektöründe faaliyet gösteren Moda Ev Tesktil Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkordato talebi için başvuru yaptı. Görülen mahkeme kapsamında, İsmail ve Ferah Yılmaz’ın sahibi olduğu Moda Ev Tesktil Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 3 ay geçici süreyle konkordato talebi onay gördü.

 Mahkeme şirkete Konkordatonun başarıya ulaşmasının mümkün olup olmadığının yakından incelenmesi amacıyla 3 komiser görevlendirildi. Mahkeme ayrıca alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçe ile mahkeme dosyasına itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebileceklerini ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hakkına sahip olduğunu duyurdu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir