banner610

banner609

Denizli’de Yeni Mezarlık Atağı

Denizli’de İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Cankurtaran Mahallesinde mezarlığın yetersiz kalması nedeniyle yeni bir alan belirlerken, merkez Tekke Mahallesinde ve Kale İlçesinde mevcut mezarlığın dolmasından dolayı bitişikteki araziyi mezarlık alanına katma kararı aldı.

GÜNDEM 03.06.2021, 15:03 Kahraman Kahraman
Denizli’de Yeni Mezarlık Atağı
banner858
banner931

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, mevcut mezarlığın yetersiz kalması nedeniyle yeni mezarlık kararları aldı. Pamukkale İlçesi Cankurtaran Mahallesinde 13.804,49 metrekare niteliğindeki mera olan arazi yeni mezarlık alanı olarak belirlendi. Mezarlık Yer Seçimi Komisyonunun mezarlık alanı çevresinde yaptığı çalışmalar sonucunda söz konusu alanın, mezarlık yapılmasında toplum ve çevre sağlığı yönünden bir sakınca olmadığını tespit edildi.

Pamukkale İlçesi Tekke Mahallesindeki mevcut mezarlığın da yetersiz kalması sebebiyle mezarlığın bitişiğinde bulunan alanın mezarlığa dahil edilmesi kararı alındı.

Kale İlçesi Doğan Mahallesindeki mevcut mezarlık alanında yer kalmadığından dolayı aynı mahalle sınırları içerisinde bulunan 18.341,94 metrekare alanın mahallenin mezarlık alanı olarak tespit edildi. Mezarlık Yer Seçimi Komisyonunun yapmış olduğu inceleme ve kontrol sonucunda; Alanın, mezarlık yapılmasında toplum ve çevre sağlığı yönünden bir sakınca olmadığı belirtildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir