banner609

Denizli’den Fırtına Geçecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Denizli’de Cumartesi ve Pazar günü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise en düşük 14 derece, en yüksek 29 derece hissedilecek. Ayrıca hafta sonu Denizli genelinde rüzgarların zaman zaman 90 kilometre hızla esmesi bekleniyor.

GÜNDEM 16.04.2021, 22:23 Kahraman Kahraman
Denizli’den Fırtına Geçecek
banner930

Denizli’de bahar mevsimi etkisini göstermeye devam ediyor. Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede yükseldiği Denizli genelinde Cumartesi ve Pazar günü sağanak yağış bekleniyor. Mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin Denizli’de hava sıcaklığı Cumartesi günü en düşük 14 derece, en yüksek 29 derece; Pazar günü en düşük 20 derece, en yüksek 29 derece hissedilecek. Pazartesi ve Salı günü bulutlu hava etkili olacak. Pazartesi günü hava sıcaklığı en düşük 16 derece, en yüksek 29 derece olması bekleniyor. Salı günü sıcaklıklar sert düşecek. Salı günü hava sıcaklığı en düşük 11 derece, en yüksek 22 derece olacak.

FIRTINAYA DİKKAT!

Meteorolojiden yapılan uyarıda, “Ege Bölgesinde yarın (17.04.2021 Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren ve Pazar (18.04.2021) sabah saatlerinden itibaren güney (Lodos) yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-70 Km/saat), Denizli çevrelerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Pazar günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir