banner609

Denizlililere Ücretsiz Olsun Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Pamukkale’ye girişin ücretlerine yapılan zamma tepki gösterdi. Başkan Çavuşoğlu, “İlimizde yaşayan vatandaşlarımız Beyaz Cennete bedava girmelidir. Denizlililer için giriş ücretsiz olmalıdır” dedi.

GÜNDEM 08.02.2021, 12:36
Denizlililere Ücretsiz Olsun Çağrısı
banner930

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 2021 için müze ve ören yerleri giriş ücretlerine yüzde 20 zam yapılmasına tepki gösterdi. Başkan Çavuşoğlu, “Pandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerden birisi turizm sektörüyken müze ve ören yerleri giriş ücretlerine zam yapmak sektörün içinde bulunduğu krizi daha da derinleştirmek ve Denizlili vatandaşların yanı başındaki dünya harikasına uzaktan bakmaya devam etmesi demektir. Türkiye’de her şey halkın sırtına yüklenmeye devam ediyor. Memleketindeki dünya harikasını görebilmesi için 110 TL ödemesi isteniyor. Bırakın ailecek gitmeyi tek kişinin gitmesi bile bir hayal artık" dedi.

Dünyası mirası ve doğa harikası Pamukkale’ye Denizlililerin giriş ücretlerinin yüksekliği nedeniyle 10-15 yıldır gidemediğini ifade eden Çavuşoğlu, “Pamukkale, 20 yıl önce yurttaşlarımızın hafta sonlarını piknik ve havuzlara girerek vakit geçirdikleri, şehir dışından gelen misafirlerini gezdirebildikleri çok güzel bir yerdi. Herkes hafta sonu oraya koşar, yorgunluğunu atardı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Denizlileri cezalandırmaktan vazgeçmelidir. Pamukkale bizimdir, Denizli halkınındır. İlimizde yaşayan vatandaşlarımız Beyaz Cennete bedava girmelidir. Denizlililer için giriş ücretsiz olmalıdır ” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir