banner610

banner609

Denizli’ye Şehit Ateşi Düştü

Suriye’nin İdlib Bölgesinden Bahar Kalkanı Harekatı devam ederken Denizli’ye acı bir haber geldi. Denizlili Uzman Onbaşı Armağan Akman harekatta şehit düştü. Şehidin Aktepe Mahallesinde bulunan baba ocağına acı haber verildi.

GÜNDEM 04.03.2020, 11:02 04.03.2020, 12:05 Kahraman Kahraman
Denizli’ye Şehit Ateşi Düştü
banner858
banner931

Suriye’de önceki günlerde başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'nda rejim güçlerinin saldırısı sonrası Uzman Onbaşı Armağan Akman (23) ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Akman yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak sabaha karşı şehit düştü. Akman’ın şehit haberi Pamukkale ilçesi Aktepe Mahallesi’ndeki baba evine asker ve sivillerden oluşan bir heyet tarafından verildi. Acılı haberi alan baba Suat ve anne Gülseren Akman büyük bir acıya büründü.
Askeri heyeti karşılarında gören aile büyük panik yaşadı
Şehit haberinin gelmesinin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından evin önüne taziye çadırı kurularak eve Türk bayrağı asıldı. Şehit Akman’ın bekar olduğu ve bir kız kardeşinin olduğu öğrenildi. Öte yandan, şehit haberinin verildiği binada İdlib’de görevli bir başka askerin daha olması kısa süreliğine de olsa hareketli anların yaşanmasına neden oldu. İdlib’de görev yaptığı ve ismi henüz belirlenemeyen diğer askerin ailesinin de şehit haberi vermeye gelen heyeti karşılarında görünce büyük korku ve panik yaşadıkları belirtildi. Askerin ailesinin daha sonra Akman’ın ailesinin yanına gittikleri ve evlatlarının acılarını paylaşması ise yürekleri dağladı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir