banner609

Dev Sağlık Ordusu 1 Yaşında

“Denizli'de kimse sahipsiz kalmayacak” sloganıyla faaliyete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi'nin sağlık ve hasta nakil birimi 1 yaşına bastı. Merkezin sağlık birimi 1 yılda 5 binden fazla vatandaşın imdadına koşarken, hasta nakil ve sağlık alanında bugüne kadar 104 bin 201 kez hizmet verdi.

GÜNDEM 16.11.2018, 13:42
Dev Sağlık Ordusu 1 Yaşında
banner858

Denizli'de kimse sahipsiz kalmayacak” sloganıyla faaliyete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi'nin "Evde Sağlık" ve "Hasta Nakil" birimi 1. yılını doldurdu. 16 Kasım 2017’den bugüne günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen vatandaşların; tanısı konulmuş sağlık sorunlarının ev ortamında planlanan tedavisinin takibi ve uygulamasını yapan birim ilk yılda 5 bin 63 vatandaşın imdadına koştu. Merkezin sağlık birimi 1 yılda 5 binden fazla vatandaşın imdadına koşarken, hasta nakil ve sağlık alanında bugüne kadar 104 bin 201 kez hizmet verdi. Doktor muayenesi, enjeksiyon, serum, pansuman alma gibi bugüne kadar 104 bin 201 kez hizmet veren Evde Bakım ve Sağlık Merkezi 8 bin 647 kez hasta nakli gerçekleştirdi. Sağlık alanının yanında günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını da karşılayan merkez 19 ilçede 12 bin 533 kişinin yüzünü güldürdü.

“Her geçen gün iyi ki başlatmışız diyorum”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, klasik belediyecilik faaliyetleri ve hizmetlerinin yanında Evde Bakım ve Sağlık hizmetinin ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Başkan Osman Zolan, “Evde Bakım ve Evde Sağlık, benim çok arzu ettiğim, birçok işten daha ön planda olan ve insanımızın mutlu olması için vermiş olduğumuz bir hizmet. Her geçen gün 'iyi ki başlatmışız' diyorum. Sağlıkta 1 yılda birçok vatandaşımıza ulaştık. Yaşlılarımıza, yatağa bağlı yaşayan hastalarımıza ve engellilerimize elimizi ve gönlümüzü uzattık. Birçok sıkıntıyı giderdik, ihtiyaçları karşıladık. Bizim isteğimiz Denizli’de yaşayan herkes mutlu olsun. Denizli’de kimse acı çekmeden ihtiyacını karşılasın, sahipsiz, kapısı çalınmayan, evine gidilmeyen kimse kalmasın, gece aç yatan tek bir vatandaşımız bile olmasın” diye konuştu.

Sadece merkezde değil, 19 ilçede hizmet veriyor

Sadece merkezde değil tüm ilçelerde Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezinin belli periyodik aralıklarla vatandaşlara hizmet verdiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlamında hayata geçirdiğimiz Evde Bakım ve Evde Sağlık hizmetleri doruğa ulaştı. 19 ilçemizde birçok vatandaşımıza doktorumuzla, hemşirelerimizle, ekiplerimizle ulaştık. Bu beni çok mutlu eden bir proje, gönlümüzü ferahlatan, manevi dünyamızı zenginleştiren bir çalışma olduğu için ayrıca mutluyum. Belediye, yollar yapacak, alt yapı çalışmaları yapacak ama bunun yanında gönüller de yapması gerekiyor. Bu proje ile vatandaşlarımızı bir nebzede olsa mutlu edebiliyorsak biz de mutlu oluyoruz” diye konuştu.

“Ulaşılmadık, sahipsiz kimse kalmasın”

İhtiyaç sahibi herkese ulaşmaya çalıştıklarını belirten Başkan Osman Zolan, “Bu hizmetlerimiz artarak sürecek. Çalışan arkadaşlarıma verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu hizmeti alan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Bu hizmetlerle mutlu olmuş ve birçok ihtiyacı karşılanmıştır diye düşünüyorum. Sosyal belediyecilik anlamında yaptığımız bu işi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını ortadan kaldırarak, dertlerine derman olup, zor zamanlarında yanlarında olmaya Büyükşehir Belediyesi olarak devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan, bu hizmetlerden faydalanması gereken kişileri bizlere bildirmelerini rica ediyorum. Ulaşılmadık, sahipsiz kimse kalmasın. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik kapsamında vatandaşlarımızın mutlu olması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Dev sağlık ordusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, 3 doktor, 39 sağlık personeli, 10 ambulans, 78 araç  ve 224 personeliyle Denizlililere hizmet veriyor.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir