DGC Ve YENİMEDYADER’den Ölümle Tehdite Kınama

Denizli Gazeteciler Cemiyeti ve Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği, 30 Nisan Günü yaptığı bir haber nedeniyle ölümle tehdit edilen gazeteci Ayhan Çimendağ'a yapılan saldırıyı kınadı.

GÜNDEM 07.05.2020, 16:40
DGC Ve YENİMEDYADER’den Ölümle Tehdite Kınama
banner858

Denizli Gazeteciler Cemiyeti ve Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği, ölümle tehdit edilen Gazeteci Ayhan Çimendağ'a yapılan saldırıyı kınadı. Denizli Gazeteciler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamada "Ayna Haber internet haber sitesinin sahibi ve yönetim kurulu üyesi Ayhan Çimendağ, 30 Nisan 2020 günü yaptığı haber nedeni ile habere konu olan şahsın oğlu tarafından küfür, hakaret ve ölüm tehditleri ile karşı karşıya kalmıştır. Gerçekleşen olayın taraflarının ve yöneticilerin beyanı doğrultusunda haber yapan arkadaşımıza yapılan tehdit ve hakaretleri kınıyoruz. Meslektaşımız Ayhan Çimendağ, yapılan ölüm tehditlerini pazartesi günü Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunmuştur.  Tehdit ve hakaretleri gerçekleştiren A. İ. D isimli şahsı ve bu olaya sessiz kalanları kınıyoruz” denildi.

Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği’nden yapılan açıklamada ise, “Ayhan Çimendağ’ın, telefonla aranarak ölümle tehdit edildiğini üzülerek öğrendik. Çimendağ’ın Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulunduğu tehdit olayında ayrıca hakaret ve küfürlere de maruz kalması da son derece yaralayıcıdır. Çimendağ’ın uğradığı tehdit ve hakaretler konusunda başlattığı hukuk mücadelesinin koşulsuz destekçisi ve takipçisi olacağımızı hatırlatıyor, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun yaptığı yazılı açıklamada belirtilen ‘Unutmayın, özgür basın varsa özgür toplum vardır. Ve bugün baskı ile susturulmaya çalışılan basın mensuplarının yaptığı doğru, tarafsız ve ilkeli haberlere bir gün hepiniz ihtiyaç duyacaksınız’ sözlerinin altına bizler de imza atıyoruz” denildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir