DR. MARİA MONTESSORİ ANILDI

Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (DSHMYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Körükçü ve Özel Dünya Çocukları Montessori Anaokulu Kurucu Müdürü Gülbeyaz Kanber tarafından düzenlenen seminer, PAÜ Temel Eğitim Okulöncesi Eğitimi Bölümü ve DSHMYO Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından ilgiyle dinlendi.

GÜNDEM 25.10.2017, 16:06 02.07.2019, 12:45
DR. MARİA MONTESSORİ ANILDI
banner930

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde ‘Montessori Metodu’ hakkında bilgi veren DSHMYO Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Körükçü, Montessori Eğitimi’ni çocuğa bilgi eğitimi empoze etmenin dışında doğasında var olan öğrenme isteğini gerçekleştirecek programa yönelik bir eğitim yöntemi olduğunu ifade etti. Doç Dr. Körükçü, bu eğitim metodunda öğretmenlerin, iyi bir gözlemci olması gerektiğinin altını çizerken, bu metotta öğretmenin rolünün öğrencinin kendi kendisine öğrenmesine aracılık etmek olarak açıkladı.

Seminerin ikinci konuşmacısı olan Özel Dünya Çocukları Montessori Anaokulu Kurucu Müdürü Gülbeyaz Kanber, Avrupa’da başlayan ve tüm dünyada kabul gören Montessori Pedagojisini’nin önemine değinirken, yöneticisi olduğu anaokulunun bu eğitim metoduyla ilgili deneyimlerini örnekleriyle geleceğin öğretmen adaylarına tavsiyelerde bulundu. Bu eğitim metodunun çocukların dikkat toplama, özgür düşünme, doğal öğrenme, odaklanma gibi konularda çocuklar için olumlu etkiler verdiğini ifade etti. Seminerin sonunda ise konuşmacılar öğrencilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir