Gülizar Biçer Karaca: “Borçlar 2 Yıl Ertelensin”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Pamukkale, Sarayköy ve Acıpayam ilçelerinde meydana gelen dolu ve sel felaketini TBMM gündemine taşıdı. Karaca, “Çiftçilerimizin borcu en az iki yıl süreyle faizsiz ertelensin” dedi.

GÜNDEM 09.07.2020, 16:57
Gülizar Biçer Karaca: “Borçlar 2 Yıl Ertelensin”
banner930

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Pamukkale, Sarayköy ve Acıpayam ilçelerinde meydana gelen dolu ve sel felaketi ile ilgili TBMM’de konuştu. Aşırı hava olaylarının tarım üreticilerine ciddi zararlar verdiğini belirten Karaca, “Pamukkale ilçemizde Akköy, Göremezdi, Çeşmebaşı, Kavakbaşı ve Develi Mahalleleri ile Sarayköy ilçemizin Ada ve Tosunlar Mahallesindeki pamuk tarlalarının tamamı dolu felaketi nedeniyle perişan olmuş durumda. Yine Acıpayam ilçemizde Darıveren, Dedebağı ve Köke Mahallelerimizde sel ve dolu nedeniyle biber, kavun, karpuz üreticileri tamamen ürünlerini kaybetmiş durumda” dedi.

Denizlili çiftçilerin taleplerini dile getiren Karaca, “Sel ve dolu felaketinden zarar gören çiftçilerimiz borçlarının faizsiz olarak en az 2 yıl süreyle ertelenmesini ve TARSİM şartı aranmaksızın zararlarının bir önce giderilmesini talep etmektedir” dedi. Bu afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Karaca, tüm çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir