banner610

banner609

Gülizar Biçer Karaca, Ölümünün 27. Yılında Uğur Mumcu’yu Andı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 24 Ocak’ta 1993’te suikast sonucu katledilen araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. Karaca, “Her 24 Ocak’ta içimizdeki derin sızı kanıyor, ruhumuzdaki yara açılıyor, vicdan yükümüz artıyor. Uğur Mumcu; soğuk bir Ankara gününde evinin önünde uğradığı bombalı saldırı ile katledildiği andan beri bu ülkenin onurlu yurttaşları olarak bu acıyı bu kederi kendimize yoldaş ediyoruz” dedi.

GÜNDEM 23.01.2020, 15:34 Kahraman Kahraman
Gülizar Biçer Karaca, Ölümünün 27. Yılında Uğur Mumcu’yu Andı
banner930
banner931

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, ölümünün 27. yıl dönümünde gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu andı. Karaca yaptığı açıklamada, “Çağımızın, coğrafyamızın, hayatımızın ve kurulu düzenin çok ötesine geçerek, insanlık onuru ve vicdanıyla yaşadığımız topluma çok değerli ve önemli katkılar sunan; bu toplumun ilerlemesine, aydınlanmasına, değişimine öncülük eden; laikliğin ve Atatürkçülüğün yılmaz savunucusu, araştırmacı-gazeteci yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 27. yıldönümünde saygıyla ve özlemle anıyorum. Her 24 Ocak’ta içimizdeki derin sızı kanıyor, ruhumuzdaki yara açılıyor, vicdan yükümüz artıyor. Uğur Mumcu; soğuk bir Ankara gününde evinin önünde uğradığı bombalı saldırı ile katledildiği andan beri bu ülkenin onurlu yurttaşları olarak bu acıyı bu kederi kendimize yoldaş ediyoruz. Atatürkçülüğü, laikliği, eşitlik ve özgürlüğü savunan, hukuksuzluğun karşısına korkusuzca dikilen, adaletin tesisi için bilgiyi, öğrenmeyi, anlatmayı ilke edinen Uğur Mumcu’nun yıllar önce söylediklerini tekrar tekrar dinleyeceğiz, yeni nesillere aktaracağız. Keskin kalem ve kırık gözlüğüyle hatırasını her daim canlı tutacak, Uğur Mumcu’yu unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

24-31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası

Karaca, “Uğur Mumcu’nun katledildiği 24 Ocak 1993 ile 31 Ocak 1990 yılında katledilen ADD Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy’un ölüm yıldönümleri olan 24-31 Ocak haftasının ‘Adalet ve Demokrasi Haftası’ olarak belirlenmiş olması hepimiz için ayrı bir öneme sahip… Bu ülkenin onurlu aydınlarını, mücadeleci Kemalistlerini katledenlere susmayacağımızı, tam bağımsız Türkiye idealini gerçek kılacağımızı, unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir