Hamilelik Okulunda 13'üncü Dönem Başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirilen Hamilelik Okulunda 13’üncü dönem eğitimleri başladı. Başkan Osman Zolan, kursun ilk dersine katılarak anne-baba adaylarına seslendi.

GÜNDEM 21.02.2019, 11:41
Hamilelik Okulunda 13'üncü Dönem Başladı
banner930

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirdiği Hamilelik Okulu'nun13’üncü dönem eğitimleri başladı. Kent Konseyi’nde düzenlenen eğitimin ilk dersine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ve kursiyerler katıldı. Başkan Osman Zolan, anne-baba adaylarına seslenerek, "Burada alacağınız bilgiler çocuğunuz ve kendi sağlınız açısından bir ömür boyu sağlıklı bir beraberlik için çok önemli. Allah'ım inşallah sağlıklı bir evlat versin size. Yeni bir hayat, yeni bir başlangıç, yuvanız şenlensin, gönlünüz feraha ersin" temennisinde bulundu. Daha bilinçli ebeveyn olma yolunda hassasiyet gösteren kursiyerlere teşekkür eden Başkan Osman Zolan, "Eksik bilgilerinizi burada öğreneceksiniz. Baba adaylarının kursumuza katılması da önemli. Onların da bilmesi gereken hususlar da var" dedi.

Hamilelik Okulu

Hamilelik Okulu'nda, gebelikte annede meydana gelen fizyolojik ve psikolojik değişiklikler, gebelikte günlük yaşam ve gebelik izlemleri konularında bilgi veriliyor. Ayrıca anne adaylarının gebelik başlangıcından doğuma kadar olan süreci sağlıklı bir biçimde tamamlamaları, bebeklerin sağlıklı bir şekilde bakımı için eğitilmesi, anne adaylarının gebelik, doğuma hazırlık, doğum ve sonrasındaki dönemlerde anne ve çocuk sağlığı açısından bilinçli bir süreç geçirmeleri anlatılıyor. Bunun yanında Büyükşehir Belediyesi tarafından isteyen anne adaylarına hamilelere özel pilates kursu da yine ücretsiz olarak veriliyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir