HAY- KOOP’tan Üyelerine Büyük Destek

Denizli’de 141 tarımsal amaçlı kooperatifin üyesi olduğu 17 bin 230 ortağı bulunan Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP), üyeleri için hazırladığı sosyal projelerle ekonomik destek sağlıyor.

GÜNDEM 08.08.2018, 17:02
HAY- KOOP’tan Üyelerine Büyük Destek

Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Varol, ‘Sosyal Proje’ kapsamında yerel ve ulusal firmalarla indirim anlaşmaları yapıyor. Kooperatifle protokol imzalayan firmalar, ‘HAY-KOOP’ kartı taşıyan üyelere yüzde 30’lara varan oranlarda indirimler yapıyor. Bu güne kadar yerli ve ulusal sekiz firmayla indirim protokolü imzaladıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Varol, son olarak ta Özelerdem SRC ve Psikoteknik’le protokol imzaladı. İmza töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Varol, kurum ve kuruluşlarla yaptıkları protokoller kapsamında hizmet alan üyelerin ceplerinden daha az para çıktığını söyledi. Özel hastaneler, diş hastanesi, akaryakıt istasyonu, Türkiye’nin en büyük marketlerinden biriyle indirim protokolü imzaladıklarını belirten Varol, “Genellikle kırsal bölgelerde süt üretimi yapan ortaklarımızın büyük bölümü ticari araç kullanıyor. Bu ticari araçların kullanımıyla ilgili alınması zorunlu SRC belgeleri var. Üyelerimiz için bizde ilimizde ve çevre illerde hizmet veren Özelerdem SRC ve Psikoteknik ile anlaşmaya vardık. İmzaladığımız protokol gereği üyelerimiz ortaklarımız ve birinci derece yakınları SRC belgesi alımında büyük kolaylık yaşayacak” dedi. Protokol imzalandı Özelerdem Kurum Müdürü Bülent Genç’te, Denizli ve çevre illerde başarı oranı yüzde 70-80 oranıyla kursiyerlere eğitim verdiklerini söyledi. Ticari araç kullananların yasal olarak SRC belgelerini almaları gerektiğine dikkat çeken Müdür Genç, “SRC belgelerini almak çok kolay. Ancak ihmal edilir ve belgesiz trafikte yakalanırsanız para cezası var. Kooperatifimizle imzaladığımız protokol gereği ortaklara eğitim verip sınava hazırlayacağız. SRC ve psikoteknik eğitimi alacaklar bizimle görüşmeden karar vermesin” dedi. Konuşmaların ardından protokol Denizli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Varol ve Özelerdem Kurum Müdürü Bülent Genç arasında imzalandı. Protokol töreninde Birlik Müdürü Tolga Tanrıverdi, Danışman Prof. Dr Salahattin Kumlu, Ziraat Mühendisi Halil Can, Kamu Desteklemeleri Yasin Kızılyar, Özelerdem SRC ve Psikoteknik Kurucusu Faruk Ali Özkaya hazır bulundu.

banner250
Yorumlar (0)
banner353
14°
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 05:22
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:29
Akşam 19:11
Yatsı 20:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Denizli aktüel sitemiz ; denizli haber , denizli son dakika haber , denizli güncel haber kelimelerinde google arama motorunda yer almaktadır.