HONAZ YOLUNDA TRAFİK KAZALARI AZALTILACAK

Denizli- Karateke-Honaz yolunda araç yoğunluğu her geçen gün artmakta ve buna bağlı olarak da trafik kazaları meydana gelmektedir. Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü, bu yolda meydana gelen trafik kazalarının azaltılması için çalışma başlatıldı.

GÜNDEM 20.12.2017, 11:01 03.07.2019, 12:03
HONAZ YOLUNDA TRAFİK KAZALARI AZALTILACAK
banner858

Denizli-Honaz-Karateke yolu üzerinde son beş yılda meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, kazaların su deposu mevki, göz piknik alanı mevki ve Pınarbaşı mevkilerinde bulunan virajlarda yoğunlaştığı tespit edildi.

Kazaların yoğunlaştığı bu noktalarda Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı ve Karayolları Şefliği ile müşterek çalışma yapılmış, bu çalışma sonucunda yol işaretlemeleri tamamlanırken yol yapısı düzenlenmesi için gerekli proje hazırlanmasına başlanıldı.

Jandarma Trafik Timleri ise özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunlaşan trafikte; hız limitlerine uyulmasını sağlamak için hız denetimleri ve kaza meydana gelmesi durumunda ölüm-yaralanma riskini azaltmak için emniyet kemeri denetimleri yapılacak.

Özellikle kış döneminde gölge kalan bölgelerde buzlanma meydana gelmekte, aracının hızını azaltmadan viraja giren sürücüler kaza yapmaktadırlar.  Yapılacak denetimler ile trafiğin sakinleştirilmesi ve kazaların azaltılması amaçlanmaktadır.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir