banner609

İhale 21 Haziran'da

İhale aşamasına gelen Denizli-Aydın otoyol projesi için Ulaştırma Bakanı ile bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci proje detayları hakkında toplantı gerçekleştirdi.

GÜNDEM 20.02.2018, 15:43
İhale 21 Haziran'da
banner858

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ı; Denizli ve Aydın milletvekilleriyle ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli -Aydın Otoyolu hakkında istişarelerde bulundu.  Denizli Aydın Otoyolu güzergahları ve projenin detayları konuşulurken Bakan Zeybekci, projenin ihale aşamasına geldiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Ziyarete AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan ile Aydın AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz'de katıldı.

Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağından başlayarak, Kuyucak İlçesi’nin güneyinden, D320 Devlet Yolunun kuzeyinden devam ederek Denizli’ye ulaşmaktadır.  Projenin toplam uzunluğu 139,68 km olup  ana gövde(2x3 şeritli) ve 13,79 km bağlantı yolları (2x2 şeritli) olmak üzere toplam 153,47 km uzunluğundadır. ÇED olumlu raporu alınan yol, ihale aşamasındadır.  Resmi Gazete'de ilanı yarın yayınlanacak ve yap-işlet-devret modeliyle yapılacak otoyolun ihalesinin, kapalı teklif alma usulü ile 21 Haziran’da gerçekleştirileceği öğrenildi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir