Jandarma Trafiği Havadan Denetledi

Jandarma ekipleri tarafından Denizli-Muğla karayolunca helikopterle denetim yapıldı. Kural ihlali yapan sürücülere trafik cezası kesildi.

GÜNDEM 22.12.2020, 10:56
Jandarma Trafiği Havadan Denetledi
banner858

Trafik kazalarının, bu kazalarda yaşanan can kayıpları ve yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla trafik denetimleri aralıksız sürdürülüyor. Bu kapsamda; Denizli İl Jandarma Komutanlığı tarafından Aydın Jandarma Filo Komutanlığından görevlendirilen helikopterle Acıpayam-Çameli-Fethiye yolu üzerinde havadan trafik denetimi yapıldı. Denetime trafik hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu İl J.K.Yrd. J.Albay Levent Güldoğuş da katıldı.

Belirlenen yol güzergâhının üstünde uçuş yapan helikopter içindeki görevliler kural ihlali yaptığını tespit ettikleri araçları, yol üzerinde tertiplenmiş bulunan trafik ekiplerine telsiz ile bildirerek cezai işlem uygulanmasını sağladı. Meydana gelen kazaların analizinde sürücülerin %91 gibi çok yüksek bir oranda kusurlu olduğunun tespit edildiğini aktaran yetkililer, bu tarz uygulamalar ile sürücüler üzerindeki yakalanma riski duygusunun en üst seviyeye çıkarılması ve sürücü davranışlarının olumlu yönde değiştirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir