banner610

banner609

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Denizli’de Eylem Yapan Köylülere Selam Geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de gerçekleşen grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Denizli’de köylülerin taş ocağına tepkisine değinen Kılıçdaroğlu, “Verdiğiniz mücadele bir hak, bir hukuk, bir adalet mücadelesi. Siz mücadeleyi verin, biz her türlü desteği sağlayacağız” dedi.

GÜNDEM 01.06.2021, 17:20 01.06.2021, 17:21 Kahraman Kahraman
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Denizli’de Eylem Yapan Köylülere Selam Geldi
banner930
banner931

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Pamukkale ilçesi Güzelpınar Mahallesine bir süre önce faaliyete başlayan taş ocağında oluşan tozların bölgenin en önemli kekik tarlalarına zarar verdiğini dile getiren köylüler, dün önce taş ocağında ardından ise Valilik binası önünde eylem yapmıştı.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, köylülerin taş ocağına tepkisine değinerek, “Güzel bir ürünümüz daha var. Doğal kekik ürünü. Denizli Pamukkale İlçemizin Güzelpınar Mahallesi, bu değerli ürünü toplar. Yüzde 85-90’ı ihraç edilir. Dün bir haber. Kadınlar hükümet konağına gitmişler. Neden? Kekik üretim alanını taş ocağına teslim ediyorsunuz. Verdiğiniz mücadele bir hak, bir hukuk, bir adalet mücadelesi. Köyünüze, ağacınıza, kuşunuza, kurdunuza sahip çıkıyorsunuz. Güzelpınar Mahallesi kadınlarına da yürekten teşekkür ederiz. Siz mücadeleyi verin, biz her türlü desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir