banner609

Kızılay’da Çifte Bayram

Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, hem Kızılay Haftası dolayısıyla hem de Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayı ile bir kutlama mesajı yayımladı. Deniz, mesajında Türk Kızılay’ının din, dil, ırk ayrımı yapmadan nerede yardıma ihtiyacı olan bir mazlum varsa ise ona her zaman el uzattıklarına vurgu yaparken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutladı.

GÜNDEM 29.10.2019, 10:52 Kahraman Kahraman
Kızılay’da Çifte Bayram
banner930

Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası ve  Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü   dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yazılı mesajında Kızılay’ın çifte bayram yaşadığını belirten Deniz, “ Ne mutludur ki Kızılay haftasının başlangıcı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olan şanlı bir tarihe denk gelmektedir. Biz Kızılay ailesi olarak çifte bayram yaşamanın sevincini sizlerle paylaşıyoruz. Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyete sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle yad ediyoruz” dedi.

DENİZ, HEM CUMHURİYET BAYRAMINI HEM DE KIZILAY HAFTASINI KUTLADI

Başkan Deniz, mesajında Türk Kızılay'ının din, dil, ırk ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında, dünyanın en uzak yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine bile karşılık beklemeksizin bütün insani ihtiyaçlarını karşılayarak şefkat elini uzattığını belirterek, " Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasındaki hafta Kızılay Haftası olarak kutlanmakta olup hafta boyunca yürütülen etkinliklerle Türk Kızılay'ının kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetlerinin, kamuoyuna anlatılarak farkındalık oluşturması amaçlanmaktadır. Kızılay haftası münasebetiyle Türk Kızılay’ı Denizli şubesi olarak  çeşitli etkinlikler yaparak toplumda Kızılay bilincinin daha çok artmasını sağlayacağız. Okullarımızda düzenleyeceğimiz Kızılay faaliyetleriyle küçük yaşta ki çocuklarımıza Kızılay bilincini aşılayacağız. Bununla birlikte toplumumuz Türk Kızılay’ının zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olduğunu,  toplumun her kesiminin yanında olduğunu daha yakından tanımış olacak . Bu duygu ve düşünceler ile felaketlerden, savaşlardan, düşmanlıklardan uzak, kardeşlik, barış ve huzur dolu bir dünyada hep birlikte var olabilme ve yaşayabilme temennisiyle Kızılay Haftasını ve Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir