banner610

banner609

Koronavirüs Tedbirleri Artıyor! Denizli’ye Giriş Çıkışlar Kapatıldı

Denizli’nin de aralarında bulunduğu 30 büyükşehir il ve Zonguldak’ta araç giriş-çıkışı 15 gün süreyle kapatıldı. Ayrıca 20 yaş altında bulunanlara da sokağa çıkma yasağı geldi.

GÜNDEM 03.04.2020, 20:26 03.04.2020, 20:40 Kahraman Kahraman
Koronavirüs Tedbirleri Artıyor! Denizli’ye Giriş Çıkışlar Kapatıldı
banner930
banner931

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsü salgını kapsamında yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye en başından itibaren elindeki veriler çerçevesinde tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Hastalığın görülmesinin ardından da ülke genelinde vaka tespitini ve tedavisini çok başarılı şekilde yürüttü. Ülkemiz toplamda 20 bin 921 hasta, 425 ölüm 484 taburcu sayısı ile nüfus ve salgın tehdidi bakımından mukayese edilebileceğimiz ülkeler tarafından daha iyi yerdedir. Kapsayıcı genel sağlık sigortamızın, yaygın ve modern hastane ağımızın, yetişmiş ve yeterli sayıda sağlık personelimizin önemi bu süreçte çok daha iyi ortaya çıkmıştır. Özellikle milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır. Genel olarak halkımızın kurallara uyma konusunda hassasiyet gösterdiğini biliyorum. Bunun için gönüllü olarak uygulanması gereken kuralları zorunlu hale dönüştürmemiz gerekebiliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’nin de aralarında bulunduğu 30 büyükşehir il ve Zonguldak’ta araç giriş-çıkışı 15 gün süreyle kapatıldığını açıkladı. Daha önceden 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı 20 yaş altı vatandaşlara da uygulanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dışarıya çıkma zorunda olan vatandaşlarımız yarından itibaren pazar yerleri marketler gibi insanların toplu şekilde bulundu alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)